Americanstyle.se

About Us

Americanstyle är ett onlinebaserat serviceföretag i Norden och växer inom kort till Köpenhamn och Oslo. Vårt kontor ligger på Stureplan 4 I Stockholm

American Style Norden AB grundades 2015 men varit verksamma från 2013. Vi erbjuder omfattande service i världen. Det finns många fördelar och synergier genom att använda en heltäckande service facility management leverantör.
AmericanStyles ledningsgrupp tillför varje medlem spetskompetenser inom många av Americanstyles affärsområden. Med amerikanska ledare , en liten inköpsavdelning i asien , egna båtar ute på Lidingö, affärsutvecklingsteam i Florida och ett huvudkontor mitt i Stockholms centrala del Stureplan (Sturegallerian) .

Vi har skapat det som kommer att bli Europas nya serviceleverantör och som kan sammanfattas med ett välkänt begrepp "AMERICAN STYLE"

Name designation Email
Johnnie James European Manager johnnie.james@americanstyle.se
Paul smith / Jane Öster T.f Country Manager paul.smith@americanstyle.se
William Svensson Operation Manager / Partner Relations william@americanstyle.se
Johan Hägglund Head of Concept Quality johan@americanstyle.se
Alex James Head of Logistic Ecommerce alex@americanstyle.se
Victor Wroblevski HR victor@americanstyle.se
Sara Larsson Coordinator order@americanstyle.se
Andreas Lundberg Sales Marketing Manager sales@americanstyle.se
Chatta med oss

Chatta med oss Chatbot Online

  • Hejsan! Kul att du vill komma i kontakt med oss, skriv din fråga så skall vi besvara den så snabbt som möjligt.
Do you want to comment ?
  • happy
    Jätte nöjd
  • satisfied
    Nöjd
  • sad
    Sådär
  • angry
    Missnöjd
  • Magazine